Montür & Sade Nedir?

Ülkemizde montür, Sade İş kuyumculuk olarak firma ismimizde de geçen ‘Sade’’ kelimesiyle özdeşleşmiştir .Montür kelimesinin nereden geldiğini elbette merak ediyorsunuz.

Montür Fransızca’da yuva anlamına gelen ‘’monture’’ sözcüğünden türemiş olup taşların yerleştirildiği çerçeve anlamına gelmektedir.Hatta taşıyıcı sergileyici anlamında da kullanılmaktadır.Kısacası montürü  değerli taşların yerleştirildiği çerçeve kısmı olarak tanımlayabiliriz.

Peki Kaliteli bir montür nasıl olmalı?

Aslında en önemli olan da bu, Sade iş kuyumculuk olarak bizleri diğer firmalardan ayıran en büyük özelliklerimizden  biri de kalitemiz!

‘’Montürde kaliteyi oluşturan bileşenler nelerdir’’ dediğimizde altının ürün haline gelişine kadar geçtiği tüm aşamaların oluşturduğu bütünlüğü görüyoruz.

Dökümde kullanılan alloy katkısına , ayarına, ürünün pürüzsüzlüğüne, tesviye kalitesine, cilasına, tasarımına, ergonomisine, montüre maharetini, sanatını ve hatta ruhunu katan profesyonel ustaların dokunuşlarına kadar her şeyi bu bağlamda değerlendirebiliriz.Biz Sade İş Kuyumculuk olarak yenilikçiliği ve gelişim vizyonumuzu ön planda tutarak siz değerli müşterilerimize her zaman dünyanın en kaliteli montürünü sunmaktayız.

Şimdiye kadar sektöre sağladığımız ürün hacmi ve çeşitliliği ile dünyada  montür denince akla ilk gelen marka olmayı başardık. Sade İş olarak daima ilklerin peşindeyiz. Koleksiyonumuza, faaliyet ve hizmetlerimize sosyal ağlar ve dijital platformlardan erişiminizi kolaylaştırarak sizlere yeni deneyimler sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.