Covid-19 Kuyumculuk Sektörünü Nasıl Etkiledi?

COVID 19 KUYUMCULUK SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEDİ?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid -19 salgınının ekonomik açıdan en çok etkilendiği sektör kuyum sektörü oldu. Uluslararası uçuşların kapanması ve Fuarların iptal olmasıyla beraber sektör neredeyse çökme durumuna geldi. Pandemi sürecinin uzaması ve satışların neredeyse hiç olmaması ,firmaların bu dönemde internet üzerinden satışlara ağırlık vermesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi . 2021 yılına artık kuyum sektörü de e-ticarete ağırlık vererek, buradaki paylarını %80 civarında artırdı. Dünyadaki uluslararası takı ve mücevher fuarlarının iptal olmasıyla birlikte internet üzerinden satışa ağırlık verildi.

Birçok ülke Sanal fuar düzenlemekte müşterilerine ürünlerini göstermek için yeni yazılımlar geliştirmektedir .Bunlara en iyi örneklerden biri de Türkiye’de İMMİB ortaklığı ile hayata geçirilen ‘’ www.turkishjewellery.org ‘’ web sitesidir. Burada on binlerce ürünün fotoğraf ve videoları müşteriler için sunulmuştur. Sade ve basit kullanımıyla tüm müşterilerin ortak bir yerde toplanması fiziki olarak yapılan organizasyonları aratmamaktadır.

Günümüz teknolojisiyle beraber yapılan çalışmalar ile bir adım önde başlamak Türk Kuyumcuları adına gurur vericidir.

Covid 19 salgınıyla birlikte kuyumcuların internet üzerinden satışlarının artması montür piyasasını da canlandırmıştır.Biz Sade İş Kuyumculuk olarak montür üretimi konusunda her zaman yenilikçi ve trendlere uygun ürünler üretmeyi benimsemiş bir firma olma konusunda hızla ilerleyip, müşterilerimiz için ürünlere kolayca erişebilecekleri bir b2b web sitemiz ve mobil uygulamayı geliştirdik.

Şu an ve önümüzdeki dönemleri de göz önünde bulundurarak sektörün artık sadece ürüne dokunarak değil, detaylı bir şekilde görerek de sipariş verilebileceğini gözlemlemekteyiz

? Select Language