Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid -19 salgınının  ekonomik açıdan en çok etkilendiği sektör kuyum sektörü oldu. Uluslararası uçuşların kapanması  ve Fuarların iptal olmasıyla beraber  sektör neredeyse  çökme durumuna geldi.

Pandemi sürecinin uzaması  ve  satışların  neredeyse hiç olmaması ,firmaların bu dönemde internet üzerinden satışlara  ağırlık vermesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi . 2021 yılına  artık kuyum sektörü de e-ticarete ağırlık vererek, buradaki paylarını %80 civarında artırdı.

Dünyadaki uluslararası  takı ve  mücevher fuarlarının iptal olmasıyla birlikte  internet üzerinden satışa ağırlık verildi. Birçok ülke Sanal fuar düzenlemekte müşterilerine ürünlerini göstermek için yeni yazılımlar geliştirmektedir .Bunlara en iyi örneklerden biri de Türkiye’de  İMMİB ortaklığı ile hayata geçirilen ‘’ www.turkishjewellery.org ‘’ web sitesidir. Burada  on binlerce ürünün fotoğraf  ve videoları  müşteriler için sunulmuştur. Sade ve basit kullanımıyla tüm müşterilerin ortak bir yerde toplanması fiziki olarak yapılan  organizasyonları aratmamaktadır.

Günümüz teknolojisiyle beraber  yapılan çalışmalar ile bir adım önde başlamak Türk Kuyumcuları adına  gurur vericidir.

Covid 19 salgınıyla birlikte kuyumcuların internet üzerinden satışlarının artması montür piyasasını da canlandırmıştır.Biz Sade İş Kuyumculuk olarak montür üretimi konusunda her zaman yenilikçi ve trendlere uygun ürünler üretmeyi benimsemiş bir firma olma konusunda hızla ilerleyip, müşterilerimiz için ürünlere kolayca erişebilecekleri bir b2b web sitemiz ve mobil uygulamayı geliştirdik.

Şu an ve önümüzdeki dönemleri de göz önünde bulundurarak  sektörün artık sadece ürüne dokunarak değil,  detaylı bir şekilde görerek de sipariş verilebileceğini gözlemlemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.